Tel.: +420 778 743 704 / Mail: info@nerezove-komponenty.cz

Nerezové zábradlie a komponenty
Produkt Počet Cena
Váš nákupný košík je prázdny

Normy

Navrhovanie a realizácia zábradlia sa riadi normou "Ochranná zábradlí ČSN 74 3305". Táto norma odporúča umiestnenie a rozmery zábradlia v obytných budovách, zabraňujúcim pádom a pomáhajúcim pri výstupe po schodiskách. Zábradlie sa umiestňuje na vyvýšených plochách, pochôdznu časť rampy a schodiskách tam, kde hĺbka voľného priestoru je väčšia než 0,5 m. U hĺbky voľného priestoru do 3 metrov sa dáva zábradlie vysoké 0,9 m. Nad 3 metre sa potom odporúča umiestniť zábradlie vysoké 1 m.

zabradlí

Obecne sa odporúča, aby v priestoroch, kde sa môžu pohybovať deti, žiadne medzery mezi jednotlivými časťami zábradlia neboly väčšie než 120 mm. To tiež platí pre medzery mezi zábradlím a ostatnými časťami budovy.

zabradlí

Výška držadla nad pochôdznou plochou je vo väčšine prípadov zhodná s odporúčanou výškou zábradlia. V prevádzkach, ktoré sú určené pro deti sa ďalšie držadlo umiestni pri šikmom zábradlí vo výške 0,4 až 0,5 m (pre deti do 6 let) a 0,6 až 0,7 m (pre deti do 12 let).

zabradlí

Držadlo by malo mať priemer 40 až 50 mm, pre deti potom 30 až 40 mm. Mezi držadlom a stenou popr. inou konšrukciou musí byť svetlá vzdialenosť minimálne 60 mm, aby nedocházalo k zraneniam.

Napíšte nám

Za účelom zodpovedania dotazu spracovávame Vaše osobné údaje.
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online: v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.