Tel.: +420 778 743 704 / Mail: info@nerezove-komponenty.cz

Nerezové zábradlie a komponenty
Produkt Počet Cena
Váš nákupný košík je prázdny

Zábradlie s lankovou výplňou

1. Najprv rozbaľte a prekontrolujte dodané komponenty nerezového zábradlia.

2. Teraz pristúpite k rozmiestneniu schodiskových a galériových stĺpikov. Začnete tak, že usadíte krajové stĺpiky na stred šírky nášľapu.  Začnete tak, že usadíte krajové stĺpiky na stred šírky nášľapu. Teraz si medzi držiaky výplne krajových stĺpikov natiahnete povrázok, podľa ktorého zvolíte umiestnenie priebežných stĺpikov tak, aby povrázok (následne lanková výplň) prechádzal jednotlivými držiakmi výplne bez zlomu a vzdialenosť medzi jednotlivými stĺpikmi boli rovnako veľké. Poloha priebežných stĺpikov nemusí nutne vychádzať na stred šírky nášľapu. Pokiaľ sa Vám nepodarí priebežné stĺpiky rozmiestniť tak, aby ich bolo možné (pri zachování rovnakých vzdáleností medzi jednotlivými stĺpikmi – cca. 1 meter) ukotviť do schodiska, musíte posunúť krajové stĺpiky a postup opakovať.

3. Dôkladne si naznačte kotviace otvory jednotlivých stĺpikov.

4. Naznačené kotviace otvory navŕtajte príklepovým vrtákom s priemerom 12mm do hĺbky 100 mm. Závitové tyče skráťte na dĺžku 120mm. Vyvŕtané otvory zbavte prachu a nečistôt. Do otvorov natlačte chemickú maltu a hneď natočte závitové tyče tak, aby z kotviacich otvorov vyčnievali 20mm. Závitové tyče zarovnanajte do váhy tak, aby vzdialenosť odpovídala otvorom v platni stĺpika.

5. Po vytvrdnutí chemickej malty nasaďte stĺpiky na závitové tyče a pomocou matiek (u bočného kotvenia kĺbových) dotiahnite k podlahe (špalete) tak, aby bol stĺpik vo vodováhe.

6. Nasaďte držadlo na stĺpiky a pomocou drevoskrutiek (vrutov) pritiahnite držadlo k držiakom držadla umiestneným na krčkoch stĺpikov. Otvory v nerezovom držadle predvŕtajte vrtákom s priemerom 3mm.

7. Demontujte zo stĺpikov držiaky drútovej výplne a navlečte ich na drôty.

8. Lanko skráťte na požadovanú dĺžku.

9. Na lanko navlečte odpovedajúci počet priebežných držiakov lanka a oba konce laniek zaistite napínacím valčekom.

10. Valčeky pretiahnite koncovými držiakmi napínača lanka a zaistite napínacou koncovkou. Nasaďte prieůbežné držiaky lanka na stĺpiky.

11. Napnite lanka pomocou napínacích koncoviek a zaistite červíkom v držiakoch lanka.

Napíšte nám

Za účelom zodpovedania dotazu spracovávame Vaše osobné údaje.
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online: v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.